<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

Troska o Cmentarz parafialny w 2021 roku

Nowy Regulamin Cmentarza Parafialnego w Kiwitach

Aktualna lista osób uczestniczących w Nieustającym Różańcu

9 - dnia każdego miesiąca : maj 2020 r.

XVI Niedziela Zwykła 18 lipca 2021 r.  Ogłoszenia duszpasterskie.

·    W dzisiejszej niedzielnej liturgii słowa , usłyszymy jak Jezus litował się nad ludźmi, którzy byli jak owce niemające pasterza oraz , że On jest naszym pokojem,  mocą i nadzieją.

·    We wtorek 20 lipca obchodzimy wspomnienie błogosławionego Czesława, prezbitera.

·    W środę 21 lipca wspominamy świętego Apolinarego, biskupa i męczennika oraz świętego Wawrzyńca z Brindisi, prezbitera i doktora Kościoła.

·    W czwartek 22 lipca przypada święto świętej Marii Magdaleny.

·    W piątek 23 lipca obchodzimy święto świętej Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.

·    Sobota  24 lipca – to wspomnienie liturgiczne świętej Kingi, dziewicy.

·    W przyszłą niedzielę 25 lipca z ustanowienia Papieża Franciszka, będzie obchodzony  I Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Można zyskać odpust zupełny za odwiedzenie osób w trudnej sytuacji , chorych , czy samotnych.

·      Bardzo dziękuję za  składane  od każdej rodziny ofiary na budowę nowych alejek na cmentarzu parafialnym w Kiwitach . Na prośbę Parafian podczas ogłoszeń duszpasterskich są odczytywane nazwiska ofiarodawców.  Serdeczne Bóg zapłać !

·     Bardzo dziękuję za posprzątanie naszego kościoła , za kwiaty oraz za nałożenie pokrowców na chorągwie procesyjne , następującym rodzinom : Bożenie Aleksandrowicz , Karolowi Jaworskiemu oraz Agnieszce Maruszczak i Bartoszowi Piekut .  Bóg zapłać !   Uprzejmie proszę w najbliższą sobotę  24 lipca , o godz.10.45 ,  aby o nasz kościół zadbały  rodziny  : Irena Kapuścińska, Anna Mickiewicz oraz Patryk i Łukasz Piotrowscy.  Zachęcam i proszę przynosić do kościoła kwiaty ogrodowe  i z działek - w piątki przed Mszą świętą o godz.17.00.

·    Jest nowy, aktualny  numer ,, Gościa Niedzielnego ” w cenie 6 zł. i ,,Małego Gościa” w cenie 5 zł.   Pozostałe czasopisma ofiara dowolna.

·    Poświecenie pojazdów i kierowców oraz pasażerów, odbędzie się w najbliższą niedzielę tj. 25 lipca podczas Mszy świętych o godz.9.00  i  11.00.  Ofiary składane w tym dniu na tacę , będą przeznaczone na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy w ramach akcji  świętego Krzysztofa 1 grosz za 1 kilometr bezpiecznej jazdy.  Serdeczne Bóg zapłać !   Plakat jest umieszczony na tablicy ogłoszeń przed główną bramą.  Każdego roku nasza Parafia otrzymuje dyplom i podziękowanie za aktywny udział w tej akcji, które umieszczone w gablocie w kruchcie naszego kościoła.  W czasie błogosławieństwa pojazdów,  kierowcy otrzymają obrazki i emblematy z wizerunkiem świętego Patrona.  Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich Parafian i Gości  do wspólnej modlitwy.

·    Zachęcam Szanownych Parafian i Wasze Rodziny,  do praktyki zamawiania intencji Mszy świętej - w miejsce kwiatów i wianków - podczas uroczystości pogrzebowych. Zwyczaj ten jest już od wielu lat stosowany w diecezjach południowej Polski.  Dar Eucharystii jest wyrazem naszej duchowej pomocy i wdzięcznej pamięci dla osób bliskich naszemu sercu.

·    Zapowiedzi przedślubne III : Jarosław Aleksandrowicz, syn Bożeny i Pawła, kawaler, zamieszkały w Bartnikach , Parafia tutejsza  i Kinga Tokarczyk, córka Violetty i Piotra, panna, zamieszkała w Parafii świętego Floriana w Żywcu.

·    DRODZY PARAFIANIE !  W Imię Boże w ubiegłym tygodniu rozpoczęliśmy kapitalny remont dachu budynku zabytkowej plebanii  w Kiwitach    etap II .  Nastąpi demontaż starego pokrycia dachu wraz z opierzeniami, wszystkich łat, kontrłat oraz wymiana elementów więźby dachowejwedług projektu i ustaleń z inspektorem nadzoru. Będzie pokrycie połaci dachu membraną wysokoparoprzepuszczalną , montaż nowych impregnowanych łat i kontrłat,  nowych opierzeń i nowego systemu orynnowania wykonanych z blachy Tytan Cynk , przemurowanie wraz z tynkowaniem kominów  oraz  montaż nowych dachówek ceramicznych Creaton Synfonieczerwień naturalna na powierzchni dachu wraz z gąsiorami od strony południowo-zachodniej. Więcej informacji przekaże w następnych ogłoszeniach.  Osoby chętne mogą już zgłaszać się po stare drewno na opał pozyskane z dachu  remontowanej plebanii.

·    Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, przekazuję najlepsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa.  Niech Bóg także błogosławi wszystkim odpoczywającym na wakacjach i urlopach . Niech zagości w Waszych sercach radość i nadzieja oraz pokój i dobro. Szczęść Boże !