<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

Troska o Cmentarz parafialny w 2021 roku

Nowy Regulamin Cmentarza Parafialnego w Kiwitach

Aktualna lista osób uczestniczących w Nieustającym Różańcu

9 - dnia każdego miesiąca : maj 2020 r.

XXX Niedziela Zwykła – 24 października 2021 r. Ogłoszenia duszp.

·    Dzisiejszą niedzielą 24.X, rozpoczynamy 95 Tydzień Misyjny pod hasłem ,, Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy ” , w związku z tym ofiary dziś składane na tacę, są przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne.  Bóg zapłać !

·    Trwają Nabożeństwa Różańcowe, na które serdecznie zapraszam wszystkich Parafian : od poniedziałku do piątku o godz.16.30, natomiast w soboty przez cały rok o godz.9.30.  Bardzo proszę, aby w poniedziałki Różaniec prowadziły pod kierunkiem Pań Katechetek i Rodziców, dzieci z klasy O – I  ;  we wtorki - klasa III ;  w środy II i IV ;  w czwartki V i  VI  ;  w piątki VII i VIII  oraz młodzież ze Szkół średnich i pracująca , zaś  w soboty Wspólnota Żywego Różańca.

·     Dzieci przygotowujące się do I Komunii św,  zgłaszają się obowiązkowo po Mszy świętej niedzielnej z dzienniczkiem, do podpisu. Bardzo proszę, aby rodzice również wraz z dziećmi uczestniczyli systematycznie w niedzielnej Eucharystii, dając świadectwo wiary swoim dzieciom. Zapraszam w dzisiejszą niedzielę 24 października po Mszy świętej o godz.11.00, na spotkanie organizacyjno-formacyjne.

·    W środę 27 października będzie Nowenna Gietrzwałdzka po Mszy świętej o godz.17.00.

·    W czwartek 28 października przypada Święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.     W tym dniu będzie też bezpłatne komputerowe badanie wzroku w godz.16.30-18.00 przy GOK – u w Kiwitach.  Szczegółowe informacje na plakacie w gablocie.

·    DRODZY PARAFIANIE !  Pragnę poinformować, iż w niedzielę 21 listopada w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, będzie wizytował naszą Parafię J.E.Ksiądz Biskup dr Janusz Ostrowski. Bardzo proszę o pomoc w organizacji tej wizytacji, ponieważ Ksiądz Biskup pragnie spotkać się w czasie obiadu ze wszystkimi kapłanami dekanatu lidzbarskiego na wspólnej konferencji.

·    Bardzo dziękuję  za składane ofiary na wykonane już nowe alejki na naszym cmentarzu parafialnym, a także na opłaty za wywóz nieczystości stałych z naszego cmentarza .  Serdeczne Bóg zapłać !

·     Dziękuję za posprzątanie naszego kościoła i za żywe kwiaty, także za chryzantemy,  następującym rodzinom :  Kamili Bekieszczuk, Grażynie Tkaczuk, Bożenie Malinowskiej oraz Iwonie Maruszczak.   Bóg zapłać ! Uprzejmie proszę w najbliższą sobotę  30 października , o godz.10.45 , aby o nasz kościół zadbały następujące rodziny : Danuta Grabowska, Monika Mazur, Irena Pytel i Józef Dziurek.

·     Trwają prace przy renowacji ogrodzenia naszego cmentarza parafialnego od strony północnej . Drewniane sztachety wzmacniane, oczyszczane  i malowane dwukrotnie brązowym drewnochronem. Bardzo dziękuję za koordynację i wsparcie Panu Wójtowi Gminy Kiwity oraz Zastępcy , a także pracownikom gospodarczym.  Została zamontowana również druga brama, jako alternatywny wjazd na cmentarz, od strony zachodniej dla ułatwienia organizacji pogrzebów i prac kamieniarskich. Bardzo dziękuję za pomoc Panu Markowi Chodorowskiemu i Mieczysławowi Augustyniakowi . Serdeczne Bóg zapłać !

·    Jak każdego roku bardzo dziękuję mieszkańcom poszczególnych miejscowości za ofiarowanie do naszego kościoła na Ołtarz główny i Ołtarze boczne żywych chryzantem.  Bóg zapłać !

·    Poszukuję 3 chętne dorosłe osoby ( kwestarzy ),  które zbierałyby ofiary do puszek 01 listopada 2021 roku, od godz.8.00 do 13.00 , na naszym cmentarzu parafialnym w Kiwitach, na nowe chodniki ( alejki ).

·    W tym tygodniu w sobotę 30.X,  o godz.11.00, zapraszam po kilku Parafian z każdej miejscowości do wygrabienia i wywiezienia liści z posesji kościoła i cmentarza. Bardzo proszę o koordynację i włączenie się do tej corocznej akcji Sołtysów i Radnych Parafialnych.

·    UWAGA !  Zostały wyłożone na stoliku pod chórem koperty na WYPOMINKI, które będą czytane codziennie w listopadzie na zakończenie Mszy świętej o godz.17.00, przed błogosławieństwem, połączone z Koronką do Miłosierdzia Bożego. Można podać , o której godzinie w niedziele mają być czytane Wypominki, a także w które dni tygodnia.  Pragnę poinformować Szanownych Parafian, w tym roku z racji zakończenia budowy nowych alejek na Cmentarzu, w celu zredukowania zadłużenia, ofiary składane na Wypominki, również zostaną przeznaczone na ten właśnie cel.  WYPOMINKI, można również przesłać przez internet drogą  a-mailową, a nawet telefonicznie. Serdeczne Bóg zapłać !

·    Przypominam, iż w tym tygodniu nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Tak więc z soboty na niedzielę 30/31 października, cofamy wskazówki zegarów z godz.3.00  na  2.00  i śpimy  o godzinę dłużej.