<<< strona główna                                                                                        ARCHIWUM >>>

XXIX  Niedziela  Zwykła  18  października  2015 roku – Ogłoszenia.

·        Dzisiejsza niedziela rozpoczyna - Tydzień Misyjny.  W związku z tym ofiary jakie dzisiaj złożymy na tacę, będą przeznaczone na Papieskie Dzieła Misyjne.  Bóg zapłać !

·        Dziś wspominając także świętego Łukasza Ewangelistę, Patrona Służby Zdrowia, modlimy się za wszystkich Pracowników Lecznictwa, przekazując im najlepsze życzenia

·        Jutro 19 października przypada wspomnienie świętego Pawła od Krzyża, prezbitera, założyciela Zgromadzenia Pasjonistów oraz  . Księdza Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika.

·        We wtorek  będzie wspomnienie św. Jana Kantego, kapłana.

·        W środę  przypada wspomnienie bł. Jakuba Strzemię biskupa

·        W czwartek 22 października wspominać będziemy świętego Jana Pawła II, Papieża - Polaka

·        W piątek 23 października  będzie  wspomnienie : świętych Jana Kapistrana, prezbitera  oraz  świętego Józefa Bilczewskiego, biskupa.

·        Sobota to wspomnienie św. Antoniego Marii Clareta, biskupa

·         01 października zwyczajem lat poprzednich, rozpoczęliśmy Nabożeństwa Różańcowe, na które serdecznie zapraszam wszystkich Parafian : od poniedziałku do piątku o godz.16.00, natomiast w soboty o godz.9.30.  Na zakończenie Nabożeństw, będą niespodzianki  i upominki.

·        Jest nowy numer ,,Gościa Niedzielnego” oraz ,, Małego Gościa ”  i  inne czasopisma katolickie.

·        W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej  po ,, Ziarno ” .

·        Słowa wdzięczności i podziękowania przekazuję naszemu parafianinowi, a jednocześnie Radnemu  w Zarządzie Powiatu Lidzbark Warmiński – Panu Dyrektorowi Mgr Aleksandrowi Olechnowiczowi, za wielokrotną, chętną i bezinteresowną pomoc przy serwisowaniu i wymianie tuszu w drukarce komputerowej, służącej do celów duszpasterskich oraz wydrukowanie kartek na Zaduszki, a także za profesjonalne porady z zakresu informatyki.   Bóg zapłać !

·        Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie oraz za złożoną ofiarę na potrzeby kościoła, następującym rodzinom z Kobieli : Lilii, Halinie i Krystynie Kuryłowicz oraz Marii Babik.  Bóg zapłać !   Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę po Mszy św. o godz.10.00,  o naszą świątynię zadbały rodziny: Ewa Antos, Renata Metryka i  Janina Nowatkowska.  Jednocześnie dziękuję nowożeńcom Agacie Sklepowicz  i  Piotrowi Kroczak, za ofiarowanie żywych kwiatów do naszego kościoła.  Bóg zapłać !

·        Od ubiegłej niedzieli są już wyłożone kartki na Wypominki, czyli Zaduszki za zmarłych,w kruchcie kościoła i na stoliku pod chórem.  Bardzo proszę wyraźnie i czytelnie, najlepiej drukowanymi literami wpisać imiona i nazwiska osób zmarłych, zaznaczając – ROCZNE,  czy miesięczne.

·        Wzorem lat ubiegłych uprzejmie proszę, aby Parafianie z  poszczególnych miejscowości ofiarowali żywe chryzantemy na Ołtarz główny i Ołtarze boczne. Bóg zapłać !

·        Na prośbę Pana Czesława Miecznikowskiego, podaję informację o sprzedaży Jego domu w Kiwitach nr 8  wraz  z dwiema działkami, o łącznej powierzchni 0, 97 ha.  Cena do uzgodnienia z właścicielem ( numer telefonu : 691-939-114 ).

·        Pragnę bardzo serdecznie podziękować Panu Markowi Chodorowskiemu, za chętne i bezinteresowne otwieranie na okres letni i zamykanie na okres zimowy, dwóch otworów wentylacyjnych nad Ołtarzem i nad chórem.  Serdeczne Bóg zapłać !

·        Przypominam, iż w tym tygodniu nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Tak więc z soboty na niedzielę 24/25 października cofamy wskazówki zegarów z godz. 03.00  na godz.02.00 i śpimy o godzinę dłużej.  PAMIĘTAJMY !!!

·       Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii: www.parafiakiwity.pl