<<< strona główna                                                                         ARCHIWUM >>>

V  Niedziela  Wielkiego  Postu  02 kwietnia  2017 roku.   Ogłoszenia  duszpasterskie.

·     Dziś przeżywamy piątą Niedzielę Wielkiego Postu. Konferencja Episkopatu Polski, postanowiła zachować zwyczaj zasłaniania Krzyży i Obrazów w kościołach. Krzyże pozostawia się zasłonięte aż do końca Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek,  Obrazy natomiast do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę. Dziś przypada 12 rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II, Papieża.

·    Droga Krzyżowa w tym tygodniu w piątek o godz.16.00.    Po Mszy świętej o godz.16.30 spotkanie organizacyjne dzieci pierwszokomunijnych wraz z rodzicami.  Zapraszam.

·    W I piątek miesiąca odwiedziny chorych od godz.9.00.

·    Bardzo serdecznie dziękuję za troskę o nasz kościół, za posprzątanie oraz złożoną ofiarę na środki czystości i oliwę do świec ( zamiast kwiatów ),  następującym rodzinom : Weronice, Iwonie  i Martynie  Filipek oraz Marcie Ponczkowskiej.   Bóg zapłać !    Uprzejmie proszę, aby w najbliższą sobotę 08 kwietnia po Mszy świętej o godz.10.00, o nasz kościół zadbały następujące rodziny : Piotr Napiórkowski, Czesław Prokopowicz  i Edward Białkowski.

·    W przyszłą niedzielę 09 kwietnia po Mszy świętej o godz.11.00, zapraszam na spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami.  Taca za tydzień będzie przeznaczona na wykup kościołów poewangelickich .

·    Dziś w pierwszą niedzielę miesiąca  Adoracja Najświętszego Sakramentu.    Gorzkie Żale będą śpiewane po obu Mszach świętych.  Taca gospodarcza ( po odjęciu comiesięcznego ryczałtu na Kurię Biskupią ),  jest przeznaczona na pokrycie kosztów wykonania Projektu wymiany drzwi głównych oraz stratygraficznych  badań konserwatorskich w naszym kościele.

·    Wczoraj zakończyliśmy Rekolekcje wielkopostne w naszej Parafii, które przeprowadził Ksiądz mgr Roman Cichocki, Proboszcz Parafii świętej Małgorzaty w Kłębowie, któremu bardzo serdecznie dziękuję. Słowa wdzięczności kieruję do Kapłanów spowiedników  z Krekol, Kłębowa i Stoczka Klasztornego. Wyrazy podziękowania przekazuję Parafianom za ofiarowane produkty żywnościowe na stół rekolekcyjny dla Kapłanów : Józefie Kij, Mariannie Borończyk, Halinie i Aleksandrowi Olechnowicz, Janinie Maziarskiej, Halinie  Jędrysek, Jadwidze Kanclerz, Weronice  Wiloch, Michalinie  Kufieta, Władysławie Augustyniak oraz Danucie  Kuształa, a także kilku rodzinom anonimowo.  Bóg zapłać !

·    Uprzejmie proszę, aby w tym roku przygotowali Ciemnicę  i  Grób Pana Jezusa w Wielką Środę 12 kwietnia, a po Świętach Wielkanocy w sobotę 29 kwietnia rozebrali tę dekorację i posprzątali nasz kościół- mieszkańcy Kiwit : kolonie w kierunku Połapina i Trutnowa.  Bóg zapłać !

·    Tak jak każdego roku, bardzo proszę o zorganizowanie składki ofiar na zakup żywych ciętych i doniczkowych kwiatów oraz tuj do Ciemnicy i symbolicznego Grobu Pana Jezusa, a także na trzy Ołtarze.  Tymi ofiarami dysponują w całości osoby przygotowujące dekorację Wielkanocną.

·    Po pozytywnym zakończeniu procedury formalno-urzędowej, przeprowadziliśmy akcję usunięcia 3 wysychających i spruchniałych drzew zagrażajacych bezpieczeństwu osób i mienia na naszym Cmentarzu parafialnym ( dąb, klon i tuja ).  Pragnę bardzo serdecznie podziękować Wójtowi Gminy Kiwity Panu inż. Wiesławowi Tkaczukowi za osobiste zaangażowanie i pomoc w organizacji tego ważnego przedsięwzięcia, a także wykonawcom tej usługi, Panom : Andrzejowi Zwolińskiemu, Józefowi Perduta, Andrzejowi Lipińskiemu, Tadeuszowi Stopko i Mieczysławowi Lipczakowi.    Jednocześnie bardzo dziękuję Strażakom z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim : Tomaszowi Gowkielewiczowi, Piotrowi Kroczakowi  i  Zbigniewowi Michalakowi, również za skuteczne i bezpieczne usunięcie starej tui na naszym Cmentarzu.   Serdeczne  Bóg zapłać.

·     Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii : www.parafiakiwity.pl