<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

Troska o Cmentarz parafialny w 2020 roku

Nowy Regulamin Cmentarza Parafialnego w Kiwitach

Aktualna lista osób uczestniczących w Nieustającym Różańcu

9 - dnia każdego miesiąca : maj 2020 r.

Niedziela Palmowa , czyli Męki Pańskiej 28 marca 2021 r.   Ogłoszenia duszpasterskie.

·    Dziś przeżywamy Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej, która rozpoczyna Wielki Tydzień.  Wspominamy uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Usłyszymy opis męki naszego Zbawiciela.   Podobnie jak tłumy wołające  ,,Hosanna  ” , my również przyszliśmy z palmami i oddajemy Bogu chwałę. Nie bądźmy więc obojętni na cierpienie, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa. Dzień dzisiejszy to, także XXXVI Światowy Dzień Młodych. Taca dzisiejsza jest przeznaczona na potrzeby Wyższego Seminarium Duchownego  ,,Hosianum ” w Olsztynie – forma ryczałtu . Bóg zapłać !

·    GORZKIE ŻALE -  śpiewamy w niedziele Wielkiego Postu o godz. 8.45  i  10.45,  a także w Wielki Piątek po zakończeniu Liturgii Męki Pańskiej. Za pobożny udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej, można zyskać odpust zupełny lub cząstkowy.

·        Bardzo serdecznie zapraszam do gorliwego i systematycznego uczestnictwa w Świętym Triduum Paschalnym tj. Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota, o godz. 19.00.  Informacje o Adoracji , Drodze Krzyżowej i Spowiedzi Świętej są podane wraz z intencjami.

·    W Wielki Czwartek 01 kwietnia , zapraszam na Różaniec w intencji wszystkich Kapłanów i do Spowiedzi świętej o godz.18.30. do 19.00.  Msza święta Wieczerzy Pańskiej o godz.19.00.  Taca w tym dniu jest przeznaczona na jałmużnę wielkopostną.   Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy do godz.21.00.

·    W Wielki Piątek 02 kwietnia – obowiązuje post ścisły. Ofiary zbierane podczas Adoracji Krzyża, są przeznaczone na utrzymanie Bożego Grobu w Jerozolimie. Wznowienie Adoracji od godz.15.00.  Liturgia na cześć Męki Pańskiej o godz.19.00 . Droga Krzyżowa i Spowiedź święta od godz.21.00 do 22.00.   Adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz.22.00.  Odpust zupełny za pobożny udział w Adoracji Krzyża Świętego i podczas liturgii Męki Pańskiej. W Wielki Piątek 02 kwietnia odwiedziny chorych od godz.10.00.  Można jeszcze zgłaszać.

·    W Wielką Sobotę 03 kwietnia o godz.19.00, uprzejmie proszę Strażaków o przygotowanie przed kościołem ogniska liturgicznego. Zapraszam na Różaniec o godz.11.30. Poświecenie pokarmów wielkanocnych o godz.12.00 i 13.00.  Spowiedź święta od godz.12.10 do 13.00.  Adoracja Pana Jezusa do godz.22.00.  Przynosimy ze sobą świece chrzcielne i naczyńka na wodę święconą.

·    Zapraszam wszystkich Parafian i Gości na Uroczystą Mszę Świętą Rezurekcyjną w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego 04 kwietnia o godz.6.00, w Waszej Intencji.  Druga Msza święta o godz.11.00.

·    Uprzejmie proszę, aby w tym roku w Wielką Środę 31 marca o godz.16.40, przygotowali tzw. Ciemnicę oraz symboliczny Grób Pana Jezusa, a także posprzątali naszą świątynię mieszkańcy Kobieli – wieś prawa strona.

·    Tak jak w poprzednich latach, bardzo proszę o zorganizowanie składki w każdej miejscowości ( w Kiwitach w dużym sklepie ), a w innych wioskach u Radnych parafialnych lub u Sołtysów  - na zakup żywych ciętych i doniczkowych kwiatów oraz tuj do Ciemnicy i symbolicznego Grobu Pana Jezusa, a także na trzy Ołtarze. Tymi ofiarami dysponują osoby przygotowujące  dekorację Wielkanocną.  Serdeczne Bóg zapłać !

·    Zachęcam do odważnej posługi ministranta i lektora, nie tylko dzieci i młodzież, ale również osoby dorosłe, tak jak w innych Parafiach.

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam dzieci do balustrady ołtarzowej, po aktualne ,, Ziarno ”.   Co tydzień po Mszy św. o godz.11.00, są losowane nagrody za poprawne rozwiązanie hasła.

·    Jest nowy, aktualny  numer ,, Gościa Niedzielnego ” w cenie 6 zł. i ,,Małego Gościa” w cenie 5 zł.   Pozostałe czasopisma ofiara dowolna.

·    Pewna rodzina z naszej Parafii zgłosiła prośbę, o przekazanie używanej wersalki, natomiast inna rodzina chce nieodpłatnie przekazać młodzieżowy segment pokojowy bez szafy. Kontakt z księdzem proboszczem w Kiwitach.

·    Jutro tj. poniedziałek 29 marca od godz.14.00 do 15.00 , będzie dodatkowa akcja wydawania zaległych darów żywności z Caritas dla tych , którzy nie mogli odebrać 10 marca  w budynku plebanii nr 38.

·    Zakupiłem 4 nowe komże z ofiar jakie otrzymuję  na tacę i za intencje mszalne - od Was Drodzy Parafianie , dla ministrantów do posługi liturgicznej przy Ołtarzu.  Koszt 300 złotych.

·    Wszystkim Solenizantom i Jubilatom , przekazuję serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa - w Wielkim Tygodniu ogarniam pamięcią i modlitwą wszystkich chorych i Ich opiekunów, przekazując dar pokoju i nadziei na lepsze dni, miesiące i lata . Szczęść Boże!

·      Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii: www.parafiakiwity.pl