<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

Troska o Cmentarz parafialny w 2021 roku

Nowy Regulamin Cmentarza Parafialnego w Kiwitach

Aktualna lista osób uczestniczących w Nieustającym Różańcu

9 - dnia każdego miesiąca : maj 2020 r.

III Niedziela Wielkanocna, czyli Niedziela Biblijna 18 kwietnia 2021r.    Ogłoszenia duszpasterskie.

·    Dziś w III Niedzielę Wielkanocną, rozpoczyna się XIII Ogólnopolski Tydzień Biblijny.  Ta Niedziela Biblijna jest połączona z Narodowym Czytaniem Pisma Świętego. Na stoliku pod chórem, są wyłożone w koszyku karteczki z zaznaczonym tekstem z Ewangelii według świętego Jana, do zabrania ze sobą, przeczytania i rozważenia go w tygodniu.

·    Ofiary złożone na tacę w dzisiejszą niedzielę 18 kwietnia z racji zakończenia Tygodnia Miłosierdzia, są przeznaczone w całości , na dzieła charytatywne realizowane przez Caritas Polska.  Bóg zapłać !

·    We środę 21 kwietnia przypada wspomnienie świętego Anzelma, biskupa i doktora Kościoła.

·    W piątek 23 kwietnia obchodzimy Uroczystość świętego Wojciecha, biskupa i męczennika , głównego patrona Polski i Archidiecezji Warmińskiej.

·    W sobotę 24 kwietnia wspominamy świętego Fidelisa z Sigmaringen, prezbitera i męczennika oraz świętego Jerzego, męczennika.

·    W przyszłą niedzielę Dobrego Pasterza 25 kwietnia, rozpoczniemy Światowy Tydzień Modlitw o Powołania do życia konsekrowanego.

·    Pragnę poinformować, iż dary żywności z Caritas Archidiecezji Warmińskiej dla rodzin ze skierowaniem z GOPS – Kiwity, będą wydawane we 28 kwietnia ( środa )  w godz.11.00 do 14.00  w budynku plebanii w Kiwitach nr 38.  Osoby, które nie odebrały jeszcze żywności z poprzedniej dystrybucji z 10 marca, otrzymają razem w tym dniu zaległe artykuły spożywcze.

·    W kościele przy balustradzie ołtarzowej jest woda , poświęcona w Wielką Sobotę, którą można wziąć do swoich domów.

·     Bardzo dziękuję troskę o nasz kościół, za posprzątanie i zakup 8 nowych ozdobnych flakonów, zarówno do kwiatów ciętych, jak i doniczkowych  mieszkańcom Kobieli : Danucie Ostrowskiej, Bożenie Mrozowskiej oraz  Małgorzacie i Amelii Mańkowskim.  Bóg zapłać !   Uprzejmie proszę  w najbliższą sobotę 24 kwietnia o godz.10.40,  o rozebranie dekoracji wielkanocnej, posprzątanie naszego kościoła i uporządkowanie kwiatów , mieszkańców Kobieli - wieś prawa strona.

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam dzieci do balustrady ołtarzowej, po aktualne ,, Ziarno ”.   Co tydzień po Mszy św. o godz.11.00, są losowane nagrody za poprawne rozwiązanie hasła.

·    Jest nowy, aktualny  numer ,, Gościa Niedzielnego ” w cenie 6 zł. i ,,Małego Gościa” w cenie 5 zł.   Pozostałe czasopisma ofiara dowolna.

·    Wójt Gminy Kiwity Inż. Wiesław Tkaczuk prosi o przekazanie informacji, o możliwości uruchomienia Ośrodka Zdrowia w Kiwitach. Można do 20 kwietnia składać wstępną deklarację o chęci korzystania z usług medycznych w Kiwitach -  u Sołtysów Gminy Kiwity. Szczegółowe informacje będą odczytane w Komunikacie podczas obu Mszy świętych przez dwie kolejne niedziele, czyli 11 i 18.04. 2021 roku

·    Pozdrawiam bardzo serdecznie Solenizantów i Jubilatów tego tygodnia i miesiąca,  a także wszystkich Parafian i Wasze Rodziny, życząc Bożego błogosławieństwa i powrotu do zdrowia oraz niezłomnej wiary i nadziei na lepsze dni, miesiące i lata.  Zachęcam do powrotu i wspólnotowej modlitwy w Świątyni Pańskiej w Kiwitach. Niech pokój i radość zagości w naszych sercach i umysłach, byśmy ufali także Opatrzności Bożej.   Szczęść Boże !

·      Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii: www.parafiakiwity.pl