<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

Troska o Cmentarz parafialny w 2020 roku

Nowy Regulamin Cmentarza Parafialnego w Kiwitach

Aktualna lista osób uczestniczących w Nieustającym Różańcu

9 - dnia każdego miesiąca : maj 2020 r.

Niedziela Wielkanocna Zmartwychwstania Pańskiego 04 kwietnia 2021r.    Ogłoszenia duszpasterskie.

·    Chrystus Zmartwychwstał !  Alleluja !  Dziś przeżywamy Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego.  Jak każdego roku, proszę przyjąć, moje kapłańskie życzenia : zdrowych, bezpiecznych, pełnych radości, pokoju i nadziei Świąt Wielkanocnych.  Niech wiara w Zmartwychwstanie Jezusa , umacnia nas w przezwyciężeniu wszelkich trudności, jakie obecnie wszyscy napotykamy. Niech głęboka radość pustego grobu Jezusa, umacnia nas w czynieniu dobra i niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi, byśmy z ufnością umieli patrzeć w przyszłość. Jezu Zmartwychwstały wspieraj i błogosław wszystkim naszym rodzinom.

·    Jutro 05 kwietnia, Poniedziałek w Oktawie Wielkanocy, czyli drugi Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze święte jak w niedzielę tj. o godz.9.00  i  11.00.   Taca na prowadzone inwestycje i rozwój Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.   Bóg zapłać !

·    W pierwszy czwartek miesiąca 08 kwietnia zapraszam na Godzinę Świętą o godz.16.30.  W czasie adoracji Najświętszego Sakramentu , będziemy modlić się za powołanych i o powołania z naszej Parafii.

·    W piątek 09 kwietnia z racji  Oktawy Wielkanocy, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.  To także Dzień Nieustającego Różańca.

·    W sobotę 10 kwietnia przeżywać będziemy 11 rocznicę katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Ogarniamy modlitwą wszystkich , którzy zginęli i Ich rodziny.

·    W przyszłą II niedzielę wielkanocną, czyli Miłosierdzia Bożego 11 kwietnia po Mszy świętej o godz.9.00, będzie zmiana Tajemnic Żywego Różańca. Taca gospodarcza będzie przeznaczona na spłatę wykonanych już w ubiegłym roku nowych alejek na cmentarzu parafialnym.

·    Serdecznie zapraszam w przyszłą Niedzielę Miłosierdzia Bożego 11 kwietnia o godz.15.00 - na Cmentarz parafialny w Kiwitach. Odmówimy wspólnie Koronkę do Miłosierdzia Bożego za wszystkich zmarłych spoczywających na naszym Cmentarzu.  Będzie też możliwość poświęcenia nowych pomników na grobach bliskich naszemu sercu zmarłych.

·    Bardzo serdecznie dziękuję za piękne i głębokie w treści życzenia zarówno imieninowe , z racji Wielkiego Czwartku, a także Wielkanocne od Wspólnoty Żywego Różańca, Parafian oraz wielu osób, rodzin , urzędów i instytucji.  Serdeczne Bóg zapłać !  Odwzajemniam to modlitwą , wyrazami szacunku i wdzięczności.

·    Pragnę poinformować, iż dary żywności z Caritas Archidiecezji Warmińskiej dla rodzin ze skierowaniem z GOPS – Kiwity, będą wydawane we środę 28 kwietnia w godz.11.00 do 14.00  w budynku plebanii w Kiwitach nr 38.  Osoby, które nie odebrały jeszcze żywności z poprzedniej dystrybucji z 10 marca, otrzymają razem w tym dniu zaległe artykuły spożywcze.

·     Przekazuję słowa podziękowania za przygotowanie tzw. Ciemnicy oraz symbolicznego Grobu Pana Jezusa, a także za posprzątanie  naszej świątyni i wymianę żarówek w żyrandolach mieszkańcom Kobieli – wieś prawa strona. Serdeczne Bóg zapłać !  Uprzejmie proszę , aby w najbliższą sobotę 10 kwietnia o godz.10.40, o nasz kościół zadbały następujące rodziny : Bożena Szypulska, Aldona Gleszczyńska i Danuta Szukis.

·    Wyrażam słowa wdzięczności i podziękowania za złożone ofiary, które zostały rozdysponowane w całości przez rodziny dekorujące nasz kościół,  na zakup kwiatów doniczkowych, ciętych oraz tuj,  do  Ciemnicy, Grobu Pana Jezusa oraz na wszystkie Ołtarze.  Serdeczne Bóg zapłać !

·     Nieustannie proszę i zachęcam do osobistej i pokornej posługi ministranta i lektora przy Ołtarzu - samemu Panu Jezusowi,  nie tylko dzieci i młodzież, ale również osoby dorosłe z naszej Parafii, ale również przyjezdnych Gości.

·    Parafia nasza otrzymała bezpłatnie płyn do dezynfekcji rąk oraz maseczki do zakrywania ust i nosa - z Rządowej Agencji Rezerw Materiałowych i Strategicznych. Są one wyłożone w kruchcie kościoła i pod chórem. Można sobie wziąć przede Mszą świętą, a także kilka sztuk do domu.

·    Pragnę podziękować Strażakom z OSP w Kiwitach , a także wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację procesji Rezurekcyjnej w niedzielę wielkanocną wokół naszego kościoła.  Serdeczne Bóg zapłać !

·    W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam dzieci do balustrady ołtarzowej, po aktualne ,, Ziarno ”.   Co tydzień po Mszy św. o godz.11.00, są losowane nagrody za poprawne rozwiązanie hasła.

·    Jest nowy, aktualny  numer ,, Gościa Niedzielnego ” w cenie 6 zł. i ,,Małego Gościa” w cenie 5 zł.   Pozostałe czasopisma ofiara dowolna.

·      Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii: www.parafiakiwity.pl