<<< strona główna                                                    ARCHIWUM >>>

Troska o Cmentarz parafialny w 2019 roku

XXI Niedziela Zwykła

25 sierpnia 2019 roku. Ogłoszenia duszpasterskie.

·     Przyjście na Mszę świętą jest wyrazem naszej wiary i pragnienia szczęścia pochodzącego od Boga. Jezus dziś mówi, abyśmy wchodzili przez ciasne drzwi. Nie to, co wygodne, często krzykliwe, proponowane przez świat, jest źródłem prawdziwej radości, ale Chrystus, który jest drogą, prawdą i życiem.

·     Jutro, w poniedziałek 26 sierpnia obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej.

·     We wtorek 27 sierpnia wspominamy świętą Monikę.

·     W środę 28 sierpnia przypada wspomnienie świętego Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.

·     We czwartek 29 sierpnia będziemy obchodzić wspomnienie liturgiczne męczeństwa świętego Jana Chrzciciela.

·     W przyszłą pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy świętej o godz.9.00, będzie zmiana Tajemnic Żywego Różańca.

·     Bardzo dziękuję za troskę o nasz kościół, posprzątanie i za żywe kwiaty, następującym rodzinom z Rokitnika : Piotr i Edyta Maruszczak, Stefan i Roman Giera, Łukasz Sulej i Agnieszka Ziółkowska. Bóg zapłać ! Ponawiam prośbę o przynoszenie kwiatów ogrodowych do kościoła na Mszę świętą : w piątek wieczorem lub w sobotę rano. Bardzo dziękuję za ofiarowane wczoraj kwiaty ogrodowe Bogusławie Wnukowicz. Uprzejmie proszę , aby w najbliższą sobotę 31 sierpnia po Mszy świętej godz.10.00, o nasz kościół zadbały rodziny następujące : Edyta Dąbrowska, Beata Augustyniak i Salomea Dąbrowska.

·     Jest nowy numer ,, Gościa Niedzielnego ” i ,, Małego Gościa” w cenie 5 zł , a pozostałe czasopisma - ofiara dowolna.

·     W każdą niedzielę po błogosławieństwie, zapraszam wszystkie dzieci do balustrady ołtarzowej po ,, Ziarno ” .

·     W dzisiejszą niedzielę 25 sierpnia ofiary składane na tacę ( ryczałt od zameldowanych mieszkańców ), są przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne „ Hosianum ” w Olsztynie. Bóg zapłać !

·     Wszystkim Solenizantom i Jubilatom, obchodzącym w tym tygodniu swój dzień patronalny, składam serdeczne życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa oraz wszelkich łask, potrzebnych w codziennym życiu.

·     Bardzo dziękuję tym rodzinom, które złożyły już składkę na kostkę Pol-bruk, ułożoną na naszym cmentarzu parafialnym. Można również wpłacać na konto parafialne numer : 29 1240 5602 1111 0010 4725 3693. Całkowite rozliczenie powinno nastąpić najpóźniej do końca sierpnia br. Uprzejmie proszę, aby nie czekać ze złożeniem ofiary do kolędy. Na dzień dzisiejszy wpłynęła kwota w wysokości 11.500 zł. plus taca gospodarcza z drugiej niedzieli 750 złotych. Razem jest już 12.250 zł. Serdeczne Bóg zapłać za życzliwość i wyrozumiałość.

·     W dzisiejszą niedzielę 25 sierpnia o godz.9.15, wyruszy sprzed naszego kościoła w Kiwitach piesza pielgrzymka do Sanktuarium Matki Pokoju w Stoczku Klasztornym, razem z pątnikami z Bisztynka, na coroczny Odpust. Serdecznie zachęcam do wspólnego pielgrzymowania.

·     UWAGA ! W Olsztynie powstał Regionalny Ośrodek Pomocy Prawnej, w ramach projektu Dlakonsumenta.pl Parafia nasza podpisała umowę na nieodpłatne korzystanie z poradnictwa prawnego, w tym udzielanie porad prawnych konsumentom osobiście, telefonicznie lub e-mailowo, sporządzanie pism procesowych, na etapie przedsądowym i sądowym, zawieranie umów finansowych, ubezpieczeniowych i innych cywilno-prawnych. Podaję adres i telefon kontaktowy : 10- 274 Olsztyn, ul. Tarasa Szewczenki 1, tel. 531 594 327 lub 605 335 404 - Koordynator Regionalnego Ośrodka Konsumenckiego w Olsztynie mgr Zenon Królik. Szczegółowe informacje są na tablicy ogłoszeń.

·     UWAGA ! : rodziny, które chcą otrzymywać pomoc żywnościową w postaci artykułów spożywczych z Caritas Archidiecezji Warmińskiej, w ramach Programu PEAD 2014-2020, których dochód netto nie przekracza 1402 złote na osobę samotnie gospodarującą , lub 1056 złotych - dla osób mieszkających razem w rodzinie, powinny pilnie zgłosić do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kiwitach, po Skierowanie najpóźniej do 30 sierpnia 2019 roku ( piątek ).

·     W dniu 28 sierpnia 2019 roku ( środa ) w Ośrodku Zdrowia ,, Sanitas” ul. Kościuszki 5 w Bisztynku w godzinach od 14.00 do 16.00, odbędą się badania wzroku oraz pomiar ciśnienia śródgałkowego dla mieszkańców Gminy. Zapisy i rejestracja pod nr tel. (89) 718-80-16. Koszt badania komputerowego wynosi 5 zł, natomiast koszt pomiaru ciśnienia śródgałkowego 10 zł. Badanie przeznaczone jest dla osób dorosłych.

·     Zapraszam na stronę internetową naszej Parafii :

www.parafiakiwity.pl